Hoşgeldiniz, lütfen üye girişi yapın
E-posta adresiniz ve şifrenizle sitemize giriş yapabilirsiniz. Şifrenizi hatırlamıyorsanız buraya, henüz BatanGemi.com'a üye olmadıysanız buraya tıklayınız.
Şifrenizi mi Unuttunuz?

Telefon numaranızı girdiğinizde, şifrenizi göndereceğiz.

Fırsatı Tekrar İstiyorum

Dünyanın En Acı Biberi Bhut Jolokia Yetiştirme Kiti

Bhut Jolokia, Guiness rekorları arasına girerekte tescillenmiş olan Dünya’nın en acı biberidir. Çimlendirme ve yetiştirme için gerekli olan tüm malzemeler paketin içerisindedir.

49.90 TL
24
.90 TL(KDV Dahil)
Bu fırsat tükendi, kaçırdım diye üzülmeyin fırsatı tekrar istiyorum'a tıklayın. sizin için yayınlayalım!

Çok yıllık olan biberin anavatanı Hindistan olup, diğer biberler gibi yetiştirilir. Bhut Jolokia, Guiness rekorları arasına girerekte tescillenmiş olan Dünya’nın en acı biberidir

Çimlenme: Bhut tohumları diğer biber tohumlarından daha uzun sürede ve ortalama 24 derecede çimlenirler. Çimlenme gerçekleşene dek bu ısıyı tutturmak önemlidir.

Bakım: Kolay. Sıcak ve kurak yaz günlerinde susuz bırakmayın, gelişme dönemlerinde organik gübre takviyesi yapın. Kışı iç mekanda , aydınlık güneye bakan pencere önünde geçirmesi sağlıklı gelişim açısından önemlidir. Donlara hassastır.

Ekim: Yıl Boyu kapalı mekanda ekimi yapılabilir, don teklikesi geçtikten sonra dış mekana kalıcı yerine alınabilir.

İdeal: Teras, güneş gören balkonlar, saksı yetiştiriciliği, bahçe yetiştiriciliği için uygundur. Pek çok biber türü, kışın don görmeyen kapalı , aydınlık mekanda korunaklı tutulursa, çok yıllıktır. Her yıl gelişmeye ve daha da bereketl15421i meyve vermeye devam eder. Aydınlık bol güneş alan (Günde en az 10 saat) pencere içlerinde yetiştirmeye uygundur.

Tohum Adedi: 5+

Bu Fırsatı Yakalayan Kişilerin Yakaladığı Diğer Fırsatlar
0.044163942337